Pátek, 7 června, 2024
DomůNovinkyInternet Explorer 10 ve Windows Phone 8 si lépe poradí s HTML5

Internet Explorer 10 ve Windows Phone 8 si lépe poradí s HTML5

Je spousta věcí, které se vám na Windows Phone 7 mohou líbit, ale jsme si jisti tím, že webový prohlížeč Internet Explorer 9 k nim nejspíše patřit nebude. Ten sice není vůbec špatný, protože dokáže zobrazovat stránky bez větších problémů, nicméně pokud jde o HTML5, má poměrně velké problémy.

Microsoft si je toho vědom a proto pracuje na nápravě v podobě Internet Exploreru 10, který bude součástí nadcházející verze Apollo (Windows Phone 8).

IE 9 obdržel v testu na adrese http://html5test.com skóre 138 (z 500). Dosáhl tak horšího výsledku než jeho protějšky v Androidu 2.3 nebo webOS 2.2, a jen o fous se umístil před prohlížečem v kapesním handheldu Nintendo 3DS.

S nástupem Internet Exploreru 10 se situace změní. Jeho testovací verze dosahuje zatím slušného výsledku 300 bodů. Za sebou nechala prohlížeč v Androidu 4.0, nicméně na Safari v iOS 5.1 to stále nestačí ? to dosáhlo 324 bodů.

Vůbec nejlepší výsledek v tomto testu zaznamenal webový prohlížeč v připravovaném operačním systému Tizen 1, který zatím jako jediný dokázal překročit hranici 400 bodů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře