Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySpekulace: iPhone 6 nabídne po vzoru andoidích telefonů barometr

Spekulace: iPhone 6 nabídne po vzoru andoidích telefonů barometr

Z iPhonu 6 se stane malá mobilní meteorologická stanice. Kromě nového designu a většího displeje totiž přinese i vestavěný barometr. Na základě údajů o tlaku vzduchu bude smartphone schopný také určit krátkou předpověď počasí a teplotu ovzduší. Informoval o tom server macrumors.com.

Zmínka o tom, že další generace iPhonu bude vybavena barometrem, se objevila v kódu operačního systému iOS 8, v němž je přítomen řetězec nazvaný „isRelativeAltitudeAvailable.“

Podle některých zdrojů Apple momentálně pracuje na nové verzi aplikace Compass, která bude zobrazovat informace o nadmořské výšce. Majitelé iPhonu 6 by díky novému senzoru mohli jednodušeji měřit náročnost svých fitness aktivit v terénu.

V App Store dnes najdeme několik aplikací, které disponují funkcí pro měření nadmořské výšky, k čemuž využívají čipu GPS, nejsou však stoprocentně přesné.

altitude

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře