Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: Hackeři ukradli desetitisíce fotek poslaných přes Snapchat. Zveřejní je v neděli

Spekulace: Hackeři ukradli desetitisíce fotek poslaných přes Snapchat. Zveřejní je v neděli

Podle neověřených zpráv mělo dojít k úniku až 13 gigabajtů fotografií odeslaných přes komunikační službu Snapchat. Ke zveřejnění těch explicitních má dojít 12. října. Informaci přinesl magazín Business Insider.

The Snappening, podle nedávného úniku nahých fotek mnoha světových celebrit. Tak již někteří začali titulovat balík fotek, které hackeři posbírali od nic netušících uživatelů komunikační aplikace Snapchat. A které se chystají v neděli zveřejnit. Jenže k The Snappeningu dojít nakonec nemusí. Celá záležitost má totiž zatím podobu spekulace – údajní hackeři o sobě dali vědět prostřednictvím nechvalně proslulého diskuzního portálu 4chan a další zdroje nejsou. Každopádně důvody k obavám ano.

Fotografií mělo uniknout na desítky tisíc a hackeři je měli sbírat čtyři roky. Cestou k snímkům, které se jinak v prostředí Snapchatu po uživatelem nastavené době (v řádu sekund) navždy zničí, měla údajně být bezpečnostní chyba v některé z aplikací, které omezení Snapchatu obcházejí a umožňují fotky ukládat do paměti telefonu. Obsahem The Snappeningu mají být pochopitelně fotografie, na kterých jejich odesílatelé pózují (polo)nazí a to spolu s uživatelskými jmény. Podle příspěvků na 4chanu se právě teď vytváří databáze, v níž bude možné snadno vyhledávat.

snappening21

Celé to ale nakonec může být podobný klam, jako nedávné vyhrožování zveřejněním nahých fotografií Emmy Watson. A přestože v tomhle případě by byl samotný Snapchat nevinně (a ve svých prohlášeních to dává najevo), stojí za to poznamenat, že k firmám známým nekompromisním zabezpečením nepatří. Vzpomeňme si na únik telefonních čísel a uživatelských jmen ze začátku tohoto roku.

O dalším vývoji situace budeme informovat.

Zdroj: Business InsiderGizmodoYahoo Tech ; fotografie: Business Insider

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

1 komentář

  1. „…měla údajně být bezpečnostní chyba v některé z aplikací, které omezení Snapchatu obcházejí a umožňují fotky ukládat do paměti telefonu. “

    chyba? to neni zadna chyba, to je znama vec .. ale pred rokem se to dalo desifrovat jednoduseji nez ted

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře