Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHangouts pro počítače usnadňuje komunikaci prostřednictvím „chat heads“

Hangouts pro počítače usnadňuje komunikaci prostřednictvím „chat heads“

Google aktualizoval rozšíření Hangouts pro prohlížeč Chrome. Nová verze přináší podobu kopírující design mobilního chatu z Facebook Messengeru. Pokud někdo uživateli napíše, jeho ikona v kruhu vyskočí na kraji obrazovky i s patřičnou „bublinou“ s textem.

Klepnutím na ikonu lze vejít do konverzace, opětovným klepnutím se chatovací okno zavře – to lze přitom kdykoliv od kulaté ikony odepnout a následně měnit jeho velikost a umístění. Když budete chtít, můžete si konverzaci přetáhnout třeba do středu displeje. Ideální je však umístění někde u kraje, kde chat ničemu nepřekáží. Ke všem konverzacím a svým kontaktům se uživatel dostane po klepnutí na zelenou ikonku Hangouts.

Potěší podpora klávesové zkratky Ctrl+TaB pro snadné přepínání mezi konverzacemi a možnost najet myší na avatar a zobrazit poslední přijatou či odeslanou zprávu. Naopak zamrzí absence jakéhokoliv zvukového upozornění. Člověk si kolikrát ani nevšimne, že mu někdo napsal.

Rozšíření Hangouts si do Chromu můžete nainstalovat kliknutím ZDE.

8947

¨784 8498 8497

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. sms to asi nepodporuje co? – ze by se to odeslalo pres mobil, neco jako mightytext napr ..

  2. applacky os to vie.Presnejsie Yosemite verzia a samozrejme aj telefonovat cez pocitac, vyuzivajuc mobilneho operatora.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře