Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: Google připravuje i menší nový Nexus telefon

Spekulace: Google připravuje i menší nový Nexus telefon

Společnost Google letos nepředstaví jeden, ale rovnou dva Nexus smartphony. Na sociální službě Google+ to tvrdí Artem Russakovskii, redaktor magazínu Android Police. Kromě modelu s 5,7palcovým displejem od Huawei se údajně dočkáme i zmenšené varianty, která bude mít obrazovku s úhlopříčkou 5,2 palce.

Artem uvádí, že informace o menším smartphonu ze stáje Nexus získal od informátora, který mu již dříve prozradil, že nástupce současného Nexu 6 vyrobí Huawei. A protože se tato zpráva v posledních týdnech potvrdila z dalších zdrojů, má tak důvod věřit tomu, že Google letos představí rovnou dva referenční telefony.

Výroba menší verze smartphonu byla údajně svěřena do rukou společnosti LG, která má s Nexusy bohaté zkušenosti – v minulých letech se postarala o výrobu populárních modelů Nexus 4 a Nexus 5.

Osobně doufám, že se nejnovější Russakovskiiho informace nakonec opravdu potvrdí. Přeci jen, phablety s větším než 5,7palcovým displejem nejsou pro každého a existence menšího Nexu by potěšila nejednoho fanouška čistého Androidu.

south_park__cartman__popcorn__eric_cartmanZdroj: PocketNow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře