Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySpecifikace prozrazují, že Xiaomi Mi5 nechá většinu konkurence za zády

Specifikace prozrazují, že Xiaomi Mi5 nechá většinu konkurence za zády

Na oficiální představení nové vlajkové lodi společnosti Xiaomi se stále čeká, my jsme se však specifikace Mi5 nejspíše dozvěděli prostřednictvím eshopu Oppomart. Na tomto eshopu se totiž objevil smartphone Xiaomi Mi5 čerstvě v předprodeji a to včetně detailního popisu produktu. 

Xiaomi Mi5 by podle informací Oppomartu měl mít 5,7-palcový displej s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), čímž se dostane na roveň Nexusu 6, Samsungu Galaxy Note 4 a dalším.

Uvnitř phabletu bychom pak měli najít čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 taktovaný na 2,7 GHz, grafický čip Adreno 420 a 3GB paměti RAM. Smartphone bude pohánět 3600 mAh baterie, která by ho měla udržet v chodu velmi slušnou dobu.

Xiaomi Mi5, který bude mít rozměry 155 x 79 x 8,8 mm, se bude nabízet v 16 a 64 GB verzi. Za smartphone se základní velikostí úložného prostoru podle Oppomartu zaplatíte 599 dolarů (cca 14 000 korun).

Poslední zajímavá informace se týká fotoaparátu. Zadní 16Mpx bude osazen f/1,7 objektivem, čelní pak bude mít 8Mpx senzor.

Jak už jsme řekli, smartphone Xiaomi Mi5 ještě nebyl oficiálně představen, takže výše zmíněné informace je stále třeba brát se značnou rezervou. Jelikož se ovšem předobjednávka smartphonu v eshopu objevila společně se zahájením CES, dá se předpokládat, že prodejce specifikace smartphonu už opravdu ví a tímto způsobem se „podřekl“.

Jak by se vám Xiaomi Mi5 v této sestavě zamlouval? Koupili byste si ho?

s

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

11 KOMENTÁŘE

 1. Phablety fakt ne-e.
  To si počkám až tohle uvedou a padne cena starších modelů, pak vemu Mi4.

 2. „Poslední zajímavá informace se týká fotoaparátu. Přední 16 Mpix bude osazen f/1,7 obejtivem, zadní pak bude mít 8 Mpix senzor.“

  To je opravdu hodně zajímavá praxe montovat dopředu silnější čip, než dozadu 🙂

  • Obrázek jsem vyměnil za aktuální. Měl by ukazovat skutečnou podobu Mi5.

 3. Jinak Xiaomi Mi5 nevypadá vůbec špatně, už po jejich smartphonech pošilhávám delší dobu, někdy budu muset sebrat odvahu a nějaký si pořídit. I když z letošního CES mě zatím nejvíc zaujal Asus a jeho ZenFone Zoom, držím jim palce a hlavně se těším na pořádný fototesty 🙂

 4. Zdá se mi že zatím jenom recyklují. Mi3 je základ, Mi4 je prakticky identická, jen má o 1GB RAM víc a trochu horší konektivitu. Navíc teď prý plánují levnější Mi4 s 2GB RAM místo 3GB což se zase rovná Mi3… Mi5 nevypadá špatně, jenom mě mrzí ten Snapdragon 805, 64bitový 810 by nebyl na škodu, i když nevám jestli je výkonnější nebo ne.

 5. A nevíte někdo jak to u nich bude s LTE? Většinou jsou dělané pro Japonský trh, kde používají pro LTE jiné frekvence.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře