Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Společnost Sony se do obýváků nově chystá s Androidem

CES 2015: Společnost Sony se do obýváků nově chystá s Androidem

Sony oznámilo, že všechny její chytré televize bude nově pohánět operační systém Android TV od Googlu. Na výstavě CES pak ukázalo vůbec první vlaštovky, zcela novou řadu luxusních chytrých televizí značky Bravia. 

Chytré televize značky Bravia budou dostupné ve velikosti od 43 do 75-palců a v nejužších místech budou dosahovat jen 4,9 milimetrů. Uvnitř zařízení najdeme 4K procesory X1 vlastní výroby, které by podle Sony měly bez problémů smést veškerou konkurenci. Všechny nové televize od Sony byly navíc osazeny velkým trackpadem s hlasovou funkcionalitou, jehož prostřednictvím uživatelé budou moci Bravii diktovat, co má pro ně vyhledat.

Díky Android TV v Braviích najdeme i obchod Google Play a tím pádem i spoustu aplikací zdarma. Tou nejzajímavější aplikací by však měla být již zabudovaná „Google Cast“, díky níž svůj smartphone s Androidem k televizi bez problémů připojíte a během chvíle tak osazenstvu obýváku pohodlně ukážete třeba fotografie z dovolené.

Datum uvedení Bravií s Android TV na trh zatím není známo a Sony neprozradila ani jejich cenu. Jakmile budou tyto informace dostupné, budeme vás informovat.

https://www.youtube.com/watch?v=djlkEOl2E1o

https://www.youtube.com/watch?v=T_apBYf_Mdc

Více informací a videí najdete na stránkách Sony.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře