Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkySpace Retro: dobře vyvážená klasika

Space Retro: dobře vyvážená klasika

Nebudeme vám nic nalhávat a vyklopíme to rovnou, Space Retro není ničím více či méně něž klasickou ?střílečkou s raketkou?, ve které letíte ze spodní části obrazovky nahoru a vaším cílem je přežít, a to tak, že sestřelíte všechno, co se před vámi na obrazovce objeví.

Hra vedle oldschoolové grafiky nabízí především prověřenou hratelnost, tudíž nemusíte mít strach z toho, že se budete nudit.

Vaše loď po zásahu ihned neexploduje, ale ztratí pouze jeden ze tří životů. Pakliže jste zasaženi více než třikrát, tak končíte. Avšak máte-li dostatečně nahráno, můžete si směnit další extra život za 5000 bodů.

Na konci některých delších úrovní na vás čekají bossové, tj. několikrát silnější a odolnější nepřátelé, které musíte zdolat, abyste mohli pokračovat dál.

Protože se základním arzenálem byste neměli moc šancí uspět, můžete si raketku dovybavit rozličným zbraňovým arzenálem, například raketomety, silnějším energetickým štítem a podobně. I v tomto případě pak platí, že čím více sestřelených nepřátel, tím více získáte bonusových prvků.

Při postupu ve hře na rovněž čeká několik animovaných cutscén, ve kterých je vám vysvětleno, jak se to všechno semlelo a také to, proč jste zrovna vy poslední nadějí Země před agresivními cizáky z vesmíru.

Space Retro: odkaz pro stažení

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře