Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkySony zmršilo Xperii M4 Aqua s 8 GB, doplatí na to zákazníci

Sony zmršilo Xperii M4 Aqua s 8 GB, doplatí na to zákazníci

Na internetu kolují stížnosti majitelů Sony Xperie M4 Aqua. Přestože je smartphone dle výrobce vybaven 8 GB paměti, uživateli po prvním zapnutí přístroje k dispozici zůstává jen 1,26 GB, tedy pouhých 15,75 % z inzerovaného prostoru.

Velkou část z 8GB paměti si totiž ukousne operační systém Android Lollipop (4,03 GB) s uživatelskou nadstavbou TimeScape a předinstalované aplikace (2,09 GB).

Paměť Xperie M4 Aqua lze sice rozšířit pomocí microSD karty, ne vždy však tato možnost dokáže zcela vyřešit problémy s nedostatkem místa v telefonu. Stejně tak redaktorům serveru xperiablog.net, který na problém upozornil, příliš nepomohlo smazání předinstalovaných aplikací. Uvolnění paměti o zhruba 470 MB znamenalo navýšení uživatelsky dostupného prostoru na 1,73 GB.

Xperia M4 Aqua s 8 GB paměti se prodává také v České republice a na Slovensku. Cena přitom není zanedbatelná, pohybuje se kolem 7 500 Kč s DPH. Uživatelé by si proto nákup tohoto smartphonu měli dobře rozmyslet.

1 2

3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře