Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkySony za rok prodalo 18,5 milionu kusů konzole PlayStation 4

Sony za rok prodalo 18,5 milionu kusů konzole PlayStation 4

Společnost Sony oznámila, že prodej herní konzole PlayStation 4 celosvětově dosáhl 18,5 milionu kusů. Jen 4,1 milionu se prodalo mezi 23. listopadem loňského roku a 4. lednem 2015.

K tomuto skvělému úspěchu se připojil i další rekord, neboť 2. ledna počet uživatelů, kteří se rozhodli využít služby PlayStation Plus (PS Plus), vzrostl na 10,9 milionu. Vlastníci platformy PS4 mohou díky službě PS Plus využít např. on-line hraní her pro více hráčů.

Díky podpoře hráčů i vývojářů a vydavatelů třetích stran se výborným statistikám těší i prodeje softwaru pro PS4. 4. ledna 2015 počet her prodaných v maloobchodních prodejnách nebo prostřednictvím digitálního stahování v obchodě PlayStation Store dosáhl 81,8 milionu, a to včetně 17,8 milionu kusů prodaných během vánočních svátků.

Sony spolu s partnery navíc chystá již brzy uvedení titulů Street Fighter, Batman: Arkham Knight, Bloodborne, The Order: 1886, The Tomorrow Children, Uncharted 4: A Thief’s End a Until Dawn.

Konzole PS4 je momentálně dostupná ve 123 zemích na celém světě. V České republice se dá koupit za necelých 10 tisíc korun s DPH.

ps4-rhombox-croppedZdroj: Sony

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře