Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z2: Je toto nástupce populárního smartphonu?

Sony Xperia Z2: Je toto nástupce populárního smartphonu?

Zdaleka nejlepší Sony posledních let se pravděpodobně zanedlouho dočká svého následovníka. Řeč je o Xperii Z1, jejíž nástupce by se měl představit už příští měsíc na veletrhu Mobile World Congress.

Zdaleka to přitom není první spekulace o nástupci populárního smartphonu. Na rozdíl od dřívějších útržkovitých informací je dnes k dispozici i údajná podoba chystané novinku Z2. Telefon zachytil na několika snímcích člen fóra XDA-Developers iRimas.

Srdcem telefonu se údajně stane procesor Qualcomm Snapdragon 805. Nový model se od originálu bude odlišovat i větším 5,2palcovým displejem s QHD rozlišením. Kromě vyššího rozlišení by nový panel měl mít i lepší pozorovací úhly. Smarpthone se jinak znovu bude spoléhat na 2 gigabajty operační paměti a kvalitní fotoaparát, avšak v tuto chvíli o jeho parametrech nemáme žádné bližší informace.

Sony Xperia Z2 by měla být představena příští měsíc na veletrhu MWC 2014.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/xperiaz2sonysmartphone/“/]

Zdroj: XDA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře