Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyOperátor China Mobile začal prodávat nové iPhony. Ve frontě čekaly stovky lidí

Operátor China Mobile začal prodávat nové iPhony. Ve frontě čekaly stovky lidí

Čínský mobilní operátor China Mobile začal svým zákazníkům prodávat přístroje iPhone od Applu. Zahájení prodeje v hlavním obchodě operátora ve finanční čtvrti Pekingu se zúčastnil i generální ředitel americké firmy Tim Cook. Spolu s šéfem China Mobile Si Kuo-chuaem podepisoval iPhony zákazníkům a fotil se s nimi.

Apple jednal s China Mobile o dohodě šest let a čínský operátor byl jedním z posledních velkých světových operátorů, který iPhony dosud nenabízel. Spolupráce by Applu měla pomoci navýšit podíl na obrovském čínském trhu, kde doposud jasně vládne Samsung, který má ale bohatší nabídku a nabízí levnější přístroje.

Před zahájením prodeje China Mobile obdržel 1,4 milionu objednávek na iPhone, aby uspokojil poptávku svých zákazníků. Podle analytiků by největší operátor světa mohl letos prodat až 12 milionů iPhonů.

V Číně jsou produkty Apple velmi populární, a to i přesto, že stojí mnohem více, než si běžný zaměstnanec může dovolit.

V minulosti jsme tak byli svědky případu, kdy manželé prodali tři své děti, aby si mohli koupit počítače a iPhony. Známý je také příběh sedmnáctiletého mladíka, který si nechal odoperovat svou ledvinu. Za peníze, které prodejem orgánu získal, si koupil iPad.

Apple-China-Mobile-launch-could-spark-costly-subsidy-war

 

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře