Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z1 f – Android se špičkovou výbavou, který se bez...

Sony Xperia Z1 f – Android se špičkovou výbavou, který se bez problémů vejde do kapsy u kalhot

Novinka navazuje na úspěšný smartphone Xperia Z1, jen se trochu zmenšila. Nejviditelnější změnou oproti vlajkovému modelu je displej, který má úhlopříčku 4,3 palce a HD rozlišení. Telefonu jinak nechybí supervýkonný Snapdragon 800 ani velkorysé 2 GB RAM.

Sony představilo na domácím trhu zmenšenou variantu svého obřího top modelu, která je přímou konkurencí Samsungu Galaxy S4 mini a HTC One mini.

Výbava nové Xperie Z1 f je špičková. Výrobce vsadil na čtyřjádrový procesor od Qualcommu a 2 GB operační paměti. Zachován zůstal také výkonný fotomodul s 20,7MPx snímačem.

Přední stranu telefonu pokrývá displej s úhlopříčkou 4,3 palce a HD rozlišením, tedy 1280 × 720 pixelů. O napájení se stará akumulátor v kapacitě 2300 mAh. Smartphone je o 30 gramů lehčí než Xperia Z1, tlustý je 9,4 mm.

U japonského operátora NTT DoCoMo je Xperia Z1 f dostupná v bílém, černém, fialovém a žlutém provedení. Dostupnost v Evropě potvrzena nebyla.

Zdroj: AndroidAuthority

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře