Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkySony prý pracuje na Xperii s AMOLED displejem

Sony prý pracuje na Xperii s AMOLED displejem

Poslední zprávy z daleké Číny naznačují, že společnost Sony připravuje další smartphone z modelové řady Xperia, který má být zajímavý především tím, že jeho displej bude vyráběn technologií AMOLED.

Dosud přitom všechny modely s Androidem tohoto asijského výrobce byly osazeny levnějším displejem s matricí TFT. Výrobu displejů prý pro Sony zajistí tchajwanská firma AU Optronics (AUO), který začne odesílat první dodávky ve druhé polovině roku.

Obrazovka by měla mít úhlopříčku 4,3 palce a hustotu pixelů na palec v rozmezí 250-300 ppi (pixel per inch). Současná vlajková loď Sony ? model Xperia S, je vybavena displejem o stejné úhlopříčce s HD rozlišením 1280 × 720 bodů.

Displej je dokonale jemný a jednotlivé pixely okem prakticky vůbec nerozeznáte. Protože je ale vyrábený technologií TFT, dochází při větším náklonu telefonu/displeje ke zhoršení barev, kontrastu i čitelnosti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře