Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySony prodalo milion kusů virtuální reality PlayStation VR

Sony prodalo milion kusů virtuální reality PlayStation VR

Společnost Sony se ústy šéfa oddělení vývoje Shawna Laydena pochlubila, že k dnešnímu dni prodala již více než jeden milion kusů virtuální reality Playstation VR a dohromady přes pět milionů her pro tento systém.

PlayStation VR se do prodeje dostalo v říjnu loňského roku. Letos v únoru jsme se pak dozvěděli, že prodeje přesáhly 900 tisíc kusů. Bylo tak jen otázkou, kdy dojde k překročení hranice jednoho milionu prodaných jednotek. Podle vysoce postaveného zástupce Sony se tak stalo nakonec v dubnu.

Japonský elektronický gigant se tímto milníkem pravděpodobně dostala do čela prodejů VR zařízení. Jak už dříve uvedla analytická firma SuperData Research, do konce loňského roku se po celém světě  prodalo na 243 tisíc kusů headsetů Oculus Rift a na 420 tisíc HTC Vive.

Za zmínku také stojí 5,25 milionu prodaných her pro PlayStation VR. Na každého majitele této virtuální reality tak připadá v průměru pět zakoupených titulů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře