Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySony představilo vodotěsný tablet Sony Xperia Z s Androidem 4.1 Jelly Bean

Sony představilo vodotěsný tablet Sony Xperia Z s Androidem 4.1 Jelly Bean

Společnost Sony oficiálně představila nový tablet spadající do modelové řady Xperia. Překvapí nejen bezvadným hardwarem, ale také tloušťkou pouze 6,9 mm a hmotností 495 gramů ? jde tak o nejlehčí a zároveň i nejtenčí desetipalcový tablet na světě. Mezi jeho další velké výhody patří vodotěsnost.

Uvnitř novinky asijského výrobce tepe čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz a kapacita paměti RAM se zastavila na 2 GB. Tablet by měl být opravdu rychlý a zvládat bez problémů i graficky náročné hry. Rozlišení desetipalcového displeje je 1920 × 1200 pixelů, kvalitu obrazu vylepšuje technologie Bravia Engine 2. Uživatelé se musí smířit s vnitřní pamětí o velikosti 32 GB, slot na paměťové karty naštěstí nechybí.

Z hlediska výdrže baterie na tom Xperia Tablet Z bude podobně jako většina konkurence. Pod jeho skořápkou najdeme akumulátor v kapacitě 6000 mAh. A výrobce nezapomněl ani na moduly NFC, LTE a osmimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením (použit je snímač Exmor R).

O dostupnosti a doporučené koncové ceně zatím neinformoval.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/sxperiaz/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře