Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeDragon Slayer - Pořádné dračí souboje

Dragon Slayer – Pořádné dračí souboje

Draci jsou tvorové, kteří dodnes přitahují pozornost lidí. Herní sféra tak toho využívá, jak jen může. Láká hlavně na názvy her, kde se vyskytuje právě slovo drak, Dragon aj. Jak na Android tak i na iOS her s tímto slovem v názvu najdeme spoustu. Bohužel jsme pak většinou zklamaní. To ale není případ Dragon Slayer, který dostává svého jména a nabízí hráčům nejhrůzostrašnější draky.

Hra má jednu velkou nevýhodu a výhodu zároveň. Vývojářským studiem této hry je totiž Glu Mobile. To nám sice zaručuje skvělou grafiku, zvuk i hratelnost, ale také již dopředu víme, že u Glu zdarma není zdarma. Už to tak může vypadat, že jsme si vytvořili na Glu určitou averzi, ale opravdu si nemyslíme, že je normální platit za jednu zbraň třeba i 10 000 Kč. To už je alespoň cenový strop, přesto 2000 Kč jsou nejspíše pro Glu malé transakce, které se stále pojí s pojmem mikrotransakce.

Tohle už jsme přeci někde viděli

Čekali jsme trochu přepracovaný styl soubojů, ale bohužel marně. Hra naprosto kopíruje své předchůdce, jako je Death Doom nebo Blood and Glory. Glu nejspíše nemá zapotřebí cokoliv měnit a to i přesto, že již styl soubojů aplikuje více než rok do svých her.

Alespoň ve zkratce vám popíšeme styl soubojů a princip hry. Na začátku si prohlédnete krátké video, které slouží pouze jako úvodní animace. Tímto videem vás hra sblíží s příběhem mága, za kterého budete hrát a postupem hry si budete odemykat další a další videa, které s sebou budou odkrývat další kousky příběhu. Pokud se vám stane, že snímek omylem přeskočíte, můžete si ho najít na mapě hry.

Samotný souboj, už jak jinak, spočívá hlavně v úhybech. Draci jsou zde opravdu hroziví a vůbec se vás nebudou bát, a proto očekávejte intenzivní napadání. Útokům draka se budete muset vyhýbat podle směrů jeho útočení a ve správný moment udeřit protiútokem. Ke své obraně budete mít k dispozici ještě štít. Protože ale hrajete v roli mága a ne gladiátora, nebudete mít klasický štít ze dřeva nebo jiného materiálu, ale jakýsi magický štít, který vás uchrání i před tím nejsilnějším útokem. Jeho používání je omezeno. Čím lepší štít, tím ho můžete použít vícekrát.

Nyní už zanechme defensivy a přesuňme se k ofensivním činnostem mága. Útoky můžete provádět po vyhnutí se útoku soupeře nebo použití štítu, kdy draka většinou omráčíte a tak můžete neohroženě útočit. K útokům používáte svoji manu ve formě ohnivých koulí, mrazu nebo blesků. Konkrétní používání druhu síly záleží na tom, jaké máte rukavice. Ty jsou totiž hlavním zdrojem střel. V bojích budete mít sebou také jednoho malého společníka. Zvláštní malé létající zvířátko dokáže srazit draka na kolena a utržit mu velkou ránu. Aktivace tohoto malého přítele stojí jeden krystal, ten zřídka dostanete po soubojích a tak hlavním tahounem jsou samozřejmě mikrotransakce.

V tomto dobrodružství na vás čeká 60 soubojů s draky plus bonusové výzvy a to celkem ve 13 arénách. Setkáte se s několika druhy draků a po každé aréně se vám dokryje kousek příběhu, který tvoří 13 dílů. Obtížnost hry je nastavena lépe, než u předchozích her od Glu.

Obchod, ve kterém si asi nic nekoupíte

Ve zdejším obchodě naleznete naprosto vše. HP lahvičky, obleky pro mága, rukavice, manu nebo amulety. Naprostá většina těchto položek stojí bohužel Glu mince. Ten zbytek věcí, který lze zakoupit za stříbrné vyhranné v bojích, je tak malý a bezcenný, že ani nemá cenu cokoliv kupovat.

Grafika a zvuk

Je to hra od Glu přeci. Od tohoto studia vždy dostanete hru s kvalitní grafikou, které většinou není co vytknout. Zvuk takovou samozřejmostí vždy nebyl, ale i tady Glu zapracovalo a přináší skvělý zvukový požitek, který oceníme především při útocích draka, kdy basy pořádně zaduní.

Závěr

Glu už pomalu začíná chápat, že nastavení obtížnosti hry na maximum, jen kvůli vydělání peněz za astronomické částky, není nejlepší nápad. Dračí souboje jsou velmi pěkné a napínavé a vy si je můžete stáhnout zdarma a hru tak přinejmenším alespoň vyzkoušet. Obsah balíčku má velikost 450 MB.

Celkové hodnocení: 7,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Dragon Slayer/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře