Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySony představilo předraženou microSD kartu pro audiofily

Sony představilo předraženou microSD kartu pro audiofily

Japonská společnost Sony už loni začala mířit na movité a náročnější posluchače, když začala nabízet superdrahý přehrávač Walkman NW-ZX2. Nyní pro změnu přichází s prémiovou 64GB microSD kartou, která je údajně navržena tak, aby redukovala elektrický šum při tom, když jsou z ní čtena data. To má mít pozitivní vliv na celkovou kvalitu zvuku.

Na papíře vše vypadá hezky, ale nenechte se mýlit. S největší pravděpodobností se jedná o pouhý marketingový tah a skutečný rozdíl asi nepozná ani náročný a zkušený fajnšmekr.

Sony v tom, že na balení nalepilo štítek „for Premium Sound“, nicméně vidí příležitost, jak se na neznalých uživatelích pořádně „napakovat“.

Karta bude v obchodech k dostání za částku 160 dolarů (zhruba 3 900 korun), což je asi pětkrát tolik, než co stojí standardní paměťová karta se stejnou kapacitou.

2015-02-19-image-23

Zdroj: techSpot

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře