Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkySony má velký problém, zastavuje prodej tabletu Xperia Tablet S

Sony má velký problém, zastavuje prodej tabletu Xperia Tablet S

Kvůli výrobní chybě, která byla způsobena v čínské továrně, musela elektrotechnická společnost Sony zastavit prodej svého multimediálního tabletu Xperia Tablet S. Podle serveru Reuters je u tabletu neobvykle velké riziko, že do něj pronikne voda. Výrobce se přitom chlubil tím, že je vodotěsný.

U velkého procenta tabletů se mezi displejem a tělem nachází malá škvíra, která umožní vniknutí kapaliny. Sony tak má z ostudy kabát, do toho navíc musí řešit, co s přístroji, které leží v obchodech a na skladech. A těch zrovna není málo.

Tablet se přitom docela dobře prodával. Za měsíc, co je v obchodech, si jej pořídilo zhruba 100 000 zákazníků. K zakoupení je i v České republice, a to za částku kolem 11 tisíc korun včetně DPH.

?Tablet S běží na Androidu verze 4.0.3 (Ice Cream Sandwich), má 10palcový displej s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů a šasi vyrobené z hliníku. Dle výrobce by neměl propustit vodu: vodotěsnost je v posledních měsících v Japonsku hitem.

O plynulý chod aplikací a her se stará čtyřjádrový čipset nVidia Tegra 3. Součástí tabletu jsou také dvě kamery ? zadní pak dokáže pořizovat snímky v rozlišení až osm megapixelů. Nechybí ani několik potřebných modulů: WiFi, Bluetooth či GPS. Přítomen je i slot pro paměťové karty, díky němuž lze uživatelskou paměť dále rozšířit, a baterie s kapacitou 6000 mAh.?

Sony

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře