Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkySony chce letos vydat až šest mobilních her

Sony chce letos vydat až šest mobilních her

Na lukrativní trh s hrami pro chytré telefony a tablety vstoupí letos i japonské Sony. Do konce roku bychom se měli dočkat uvedení až šesti titulů. Celkem podnik prý pracuje na deseti hrách. Uvedla to agentura Reuters.

Hry by se měly nejprve objevit v Japonsku, a pokud zaznamenají výraznější úspěch, budou zpřístupněny i v dalších zemích.

Sony, která vyrábí populární konzole PlayStation, ohlásilo rozhodnutí vyvíjet hry pro smartphony letos v březnu. V prohlášení tehdy firma uvedla, že zakládá dceřinou společnost ForwardWorks, která se bude starat o vývoj titulů. Jejím prezidentem se stal Atsushi Morita.

Na rychle rostoucí trh s hrami pro smartphony před nedávnem vstoupil rovněž konkurenční japonský výrobce Nintendo.

Společnost u uživatelů zabodovala hitovkou Pokémon Go a před nedávnem vydala běhačku Super Mario Run, která se stala vůbec nejstahovanější aplikací v historii App Store. Avšak zatímco za vývojem Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, dobrodružství s vousatým instalatérem se nese plně v režii úspěšného podniku.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře