Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyFoxconn vsadil na roboty, ti v budoucnu sestaví celé telefony či počítače

Foxconn vsadil na roboty, ti v budoucnu sestaví celé telefony či počítače

Tchajwanský Foxconn, který pro Apple vyrábí iPhony, sází na čím dál více na roboty. Firma oznámila, že aktuálně provozuje deset plně automatických výrobních linek. Na jedné stroje kompletně skládají počítače typu all-in-one a monitory, na jiné probíhá kompletní obrábění kovových součástek.

Již loni v květnu Foxconn oznámil, že propustil 60 000 zaměstnanců z jedné továrny a nahradil je za roboty, nyní pokračuje v plánu plně automatizovat výrobu elektroniky.

Společnost celý proces rozplánovala do tří fází. V první budou nahrazeni pracovníci, kteří pracovali v nebezpečném prostředí nebo práci nechtěli vykonávat. Druhá fáze počítá s celými výrobními linkami, kde do sestavování produktů nezasahuje lidská ruka. Poslední fáze už se týká celých výrobních linek, kde do sestavování produktů nezasahuje lidská ruka.

S myšlenkou automatizace se Foxconn pohrává už léta. A protože se jedná o firmu, která udává tempo ostatním čínským výrobcům s podobným zaměřením, tak můžeme očekávat, že ti jí časem budou následovat. Podle analytiků roboti do roku 2020 seberou lidem zhruba pět milionů pracovních pozic.

Jen pro připomenutí, Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě, vyrábí například většinu chytrých telefonů iPhone pro Apple. Výrobní základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku má firma v České republice, kde provozuje závody v Pardubicích a Kutné Hoře.

fx

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře