Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySoC jednotka nVidia Tegra 3 v tabletu Google Nexus 7 přetaktovaná na...

SoC jednotka nVidia Tegra 3 v tabletu Google Nexus 7 přetaktovaná na frekvenci 2,0 GHz

Malý tablet s referenčním Androidem má úžasné specifikace a díky sedmipalcové úhlopříčce i přijatelnou velikost. Když k tomu přičteme nízkou cenu, je nabíledni, že půjde o jeden z velkých hitů nadcházejících měsíců a především vánočního období.

Již jsme mohli vidět, jak vývojář s přezdívkou Morfic jeho srdce ? SoC jednotku nVidia Tegra 3, přetaktoval na frekvenci 1,64 GHz (v základu bije na taktu 1,3 GHz). V syntetickém testu Quadrant tablet s velkým náskokem pokořil další výkonná zařízení jako HTC One X nebo Transformer Prime TF201.

Nepřehlédněte:

Později, při použití Elite kernelu od nadšence s přezdívkou clemsyn, byl Nexus 7 přetaktován dokonce na 1,8 GHz. Ani to však není limit SoC jednotky nVidie.

Vývojář totiž pracuje na nové verzi kernelu, která umožní Tegru 3 popohnat až na impozantní frekvenci 2,0 GHz. V testu Quadrant se mu podařilo dosáhnout výsledku 8082 bodů. Nový kernel ale zatím není veřejně dostupný.

Z vlákna na fóru XDA si prozatím můžete stáhnout jeho předposlední verzi, jež vám umožní Nexus 7 přetaktovat na 1,8 GHz.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nexus7oc/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře