Apple vyhrál soud roku. Samsung kopíroval. Tečka


Apple vyhrál soud roku. Samsung kopíroval. Tečka

Jihokorejská společnost Samsung Electronics musí svému americkému rivalovi zaplatit odškodné v celkové výši 1,05 miliardy dolarů za zneužití patentů týkajících se iOS a zařízení iPhone a iPad. V klíčovém sporu o tom rozhodl soud v Kalifornii.

Verdikt je napříč technologickými servery vnímán jako velké vítězství amerického vrobce. Samsung po vynesení rozsudku již stihl oznámit, že se odvolá.

Vzhled softwaru iOS byl okopírován v produktech Continuum, Droid Charge, Exhibit 4G, Galasy Ace, Prevail, S 4G, S II, Galaxy Tab, The Gem, Indulge, Infuse 4G, Mesmerie, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant, Captivate, Galaxy Prevail, Galaxy S 4G, Galaxy S II, i9100, Galaxy s 2 Tmobile, Tab, Tab 10.1, Gem, Indulge, Infuse a Nexus S 4G.

Celkový design produktů Applu byl inspirací pro modely Fascinate, Galaxy S, S 4G, S 2 ATT, S2 i9100, S2 Tmobile, S 2 Epic 4G touch, Skyrocket, Showcase, Infuse 4G, Mesmerize a Vibrant, informoval server The Verge.

Je zřejmé, že v následujících měsících Apple ještě posílí, ostatně už teď je největší firmou v USA. Po vynesení rozsudku navíc jeho právníci potvrdili, že do sedmi dnů podají k soudu návrh, aby Samsung nemohl na americkém trhu prodávat některé své produkty. Soud se bude novým návrhem zabývat 20. září.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.