Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySmůla, Jobsi! V Rusku obří „homosexuální“ iPhone nechtějí

Smůla, Jobsi! V Rusku obří „homosexuální“ iPhone nechtějí

Rusové potichu o víkendu demontovali pomník Steva Jobse. Důvodem je nedávné rozhodnutí jeho nástupce Tima Cooka veřejně se přihlásit k homosexuální orientaci. Její propagaci mezi mládeží v Rusku zakazuje zákon.

Pomník ve tvaru telefonu iPhone vztyčili přitom na nádvoří petrohradské Vědeckovýzkumné univerzity informačních technologií teprve vloni v lednu, jako projev úcty k průkopníkovi moderních komunikačních technologií.

„Propagaci homosexuality a dalších sexuálních zvráceností mezi mládeží v Rusku zakazuje zákon. Pomník se nacházel v těsné blízkosti od míst, kde se pohybují studenti a jejich učitelé,“ uvedl Maxim Dolgopolov, šéf ruského investiční holding ZEFS, který vznik pomníku financoval.

Šéf Apple Tim Cook minulý týden ve sloupku v týdeníku Bloomberg Businessweek oznámil, že je homosexuál a prohlásil, že je na to hrdý.

Důvodem k odstranění přerostlého iPhonu bylo podle Dolgopolova také zjištění, které se dostalo na veřejnost díky Edwardu Snowdenovi, bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služeb, a podle něhož Jobsova firma předávala americké špionáži důvěrné informace o svých klientech.

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře