Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySmartphony a tablety Samsung Galaxy byly schváleny pro utajené používání americkou vládou

Smartphony a tablety Samsung Galaxy byly schváleny pro utajené používání americkou vládou

Společnost Samsung oznámila, že její produkty z řady Galaxy byly schváleny vládou Spojených států jakožto první spotřební mobilní zařízení ověřené NIAP pro zacházení s celou řadu utajovaných informací.

Po splnění deseti memorand dohod (Moas) vláda USA přidala mobilní telefony Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, GalaxyNote 10.1 (Edice 2014), Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Tab S 10.5 a GalaxyIPSEC Virtual Private Network (VPN) Client na seznam zařízení programu Commercial Solutions for Classified (CSfC).

Začátkem letošního roku byly přístroje Samsung oficiálně zařazeny agenturou Defense Information Systems Agency (DISA) na seznam produktů schválených ministerstvem obrany pro použití v případě citlivých, ale ne utajených informací. Seznam CSfC pro řešení vysokého zabezpečení doplňuje seznam DISA, což umožňuje americké vládě a jejím smluvním partnerům tvořit řešení, která splňují celou řadu cílů americké vlády v oblasti zabezpečení. Samsung je jako jediný výrobce mobilních zařízení na obou seznamech.

Rostoucí počet přístrojů značky Samsung zapsaných na obou seznamech umožňuje vládě Spojených států využívat nákladově efektivní a vysoce zabezpečená mobilní zařízení s řadou možností.

Samsung-Unpacked-IFA-2013-Galaxy-Note-3-Knox-2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře