Smartphony a počítače brzy podraží o 20 až 30 procent, kvůli silnému dolaru


Smartphony a počítače brzy podraží o 20 až 30 procent, kvůli silnému dolaru

Ceny elektroniky u tuzemských prodejců už začínají růst kvůli výraznému zdražení dolaru. K citelnému růstu cen by mělo dojít v průběhu letošních prázdnin, kdy budou vyprodány levnější zásoby. Mobilní telefony a počítače tak už brzy podraží o 20 až 30 procent, u televizí to bude ještě více, 30 až 50 procent. Vyplývá to ze zprávy společnosti Kasa.cz.

Skokový růst přichází s příchodem nových modelových řad, do kterých už importéři naplno promítají rozdíl mezi dolarem a korunou.

„Elektronika by z kurzových důvodů zdražila už dříve, ale prodejci pořád ještě doprodávají staré zásoby a konkurenční prostředí je nutí pracovat jen s minimální marží,“ dodává mluvčí sítě prodejen Euronics Marek Ingr a konstatuje „Na konci 1. čtvrtletí se nám podařilo skoupit velké zásoby notebooků a televizí, tedy dvou kategorií, které byly nejvíce postiženy zdražením kurzu. Proto by u nás zákazník až do začátku prázdnin neměl zdražení pocítit.“

I přes nutné zvyšování cen tak prodejci očekávají růst prodejů i ve 3. a 4.čtvtletí, a to díky celkovému ekonomickému oživení v ČR. „Na trhu vidíme sílící chuť spotřebitelů utrácet za technické zboží a tím si zvyšovat uživatelský komfort bydlení a trávení volného času,“ poznamenal Ingr.

iphone6-plus-box-gold-2014

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (5)


 1. Děda

  Blbost. Jo a zase dejte obrázek iphonu všude, i když se jedná obecně o veškerou elektroniku…

  • Mirek Kočí

   Nebudeme z ilustrace a ikony dělat takovou vědu, že ne? Kdybychom zvolili Galaxy S6, ozvou se zřejmě jablíčkáři, prostě nemůžeme se zavděčit všem. Díky za pochopení a pěkný víkend 🙂

   • SpinGee

    On ma pravdu, dali ste sem iphone aby lidi vic klikali

 2. jure

  Děkujeme pane Singere.

 3. SeppWinkler

  Moc by som tomu neveril, dolár už skoro dva týždne oslabuje. Pozor na takéto správy, ktoré využívajú obchodníci na skrytý nárast marže.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.