Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkySmartphony a počítače brzy podraží o 20 až 30 procent, kvůli silnému...

Smartphony a počítače brzy podraží o 20 až 30 procent, kvůli silnému dolaru

Ceny elektroniky u tuzemských prodejců už začínají růst kvůli výraznému zdražení dolaru. K citelnému růstu cen by mělo dojít v průběhu letošních prázdnin, kdy budou vyprodány levnější zásoby. Mobilní telefony a počítače tak už brzy podraží o 20 až 30 procent, u televizí to bude ještě více, 30 až 50 procent. Vyplývá to ze zprávy společnosti Kasa.cz.

Skokový růst přichází s příchodem nových modelových řad, do kterých už importéři naplno promítají rozdíl mezi dolarem a korunou.

„Elektronika by z kurzových důvodů zdražila už dříve, ale prodejci pořád ještě doprodávají staré zásoby a konkurenční prostředí je nutí pracovat jen s minimální marží,“ dodává mluvčí sítě prodejen Euronics Marek Ingr a konstatuje „Na konci 1. čtvrtletí se nám podařilo skoupit velké zásoby notebooků a televizí, tedy dvou kategorií, které byly nejvíce postiženy zdražením kurzu. Proto by u nás zákazník až do začátku prázdnin neměl zdražení pocítit.“

I přes nutné zvyšování cen tak prodejci očekávají růst prodejů i ve 3. a 4.čtvtletí, a to díky celkovému ekonomickému oživení v ČR. „Na trhu vidíme sílící chuť spotřebitelů utrácet za technické zboží a tím si zvyšovat uživatelský komfort bydlení a trávení volného času,“ poznamenal Ingr.

iphone6-plus-box-gold-2014

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Blbost. Jo a zase dejte obrázek iphonu všude, i když se jedná obecně o veškerou elektroniku…

    • Nebudeme z ilustrace a ikony dělat takovou vědu, že ne? Kdybychom zvolili Galaxy S6, ozvou se zřejmě jablíčkáři, prostě nemůžeme se zavděčit všem. Díky za pochopení a pěkný víkend 🙂

  2. Moc by som tomu neveril, dolár už skoro dva týždne oslabuje. Pozor na takéto správy, ktoré využívajú obchodníci na skrytý nárast marže.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře