Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySmartphone Nokie s Androidem bude představený za 14 dnů. Koupíte si ho?

Smartphone Nokie s Androidem bude představený za 14 dnů. Koupíte si ho?

První chytrý telefon finského výrobce s operačním systémem Android bude představený koncem tohoto měsíce na odborném veletrhu Mobile World Congress. S odvoláním na informované zdroje to na svém webu napsal americký list Wall Street Journal.

Nový smartphone Nokie má být určený pro nenáročné zákazníky. Proto se očekává, že bude velmi levný, aby na rozvíjejících se trzích v silné konkurenci uspěl.

V telefonu má být nainstalovaný upravený operační systém Android, navržený tak, aby záměrně nepodporoval služby vyvinuté Googlem. Nokia nabídne zákazníkům vlastní obchod s aplikacemi a hrami, některé služby Googlu nahradí alternativy Microsoftu.

Nokia X (typové označení RM-980) má používat dvoujádrový procesor a 512 MB RAM. Hry, aplikace a dokumenty bude možné ukládat na 4GB interní úložiště.

Energii má smartphone čerpat z akumulátoru kapacity 1 500 mAh. Displej by měl mít rozlišení 854 × 480 obrazových bodů a fotoaparát má být pětimegapixelový.

strom

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Android bez Play Store? Microsoft dobře ví, jak zabít super nápad!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře