Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkySmartphone LG G3 získal prestižní mezinárodní ocenění Red Dot

Smartphone LG G3 získal prestižní mezinárodní ocenění Red Dot

LG si v letošním roce odneslo z udílení Red Dot Awards devět ocenění v kategorii Communication Design. Mimo to byly jako „Best of the Best“, tedy nejlepší z nejlepších, oceněny i funkce smartphonu G3 – Smart Keyboard, Knock Code a grafické uživatelské prostředí (GUI). Porotci Red Dot Awards shledali jako inovativní i platformu webOS Smart+ TV.

„Ocenění Red Dot Awards si velice vážíme. Našim cílem je vyrábět produkty, které budou uživatelsky příjemné a snadno použitelné,“ komentuje zisk nových cen Andrea De Sousa, marketingová manažerka LG. „Svým zákazníkům nasloucháme a snažíme se jejich přání splnit tak, aby pro ně bylo používání produktů LG potěšením a zároveň odpovídalo jejich požadavkům na design i funkci,“ dodává.

Ceny Red Dot Awards pro LG G3

Chytrá klávesnice Smart Keyboard byla poprvé představena společně s novou vlajkovou lodí chytrých telefonů – G3. Smart Keyboard snižuje chybovost při psaní až o 75 %. Její adaptivní software je schopen naučit se psací návyky svého majitele. Díky chytré klávesnici je psaní na telefonu rychlejší, snazší a pohodlnější.

Způsob odemykání telefonu Knock Code patří mezi ty nejbezpečnější, jaké byly dosud vyvinuty. Stačí zaťukat správnou kombinaci na displej telefonu a je odemčen. Existuje však více než 80 000 různých způsobů kombinací, díky čemuž je prakticky nemožné odemknout cizí telefon. Knock Code je však nejen bezpečný, ale i pohodlný a rychlý způsob odemykání telefonu.

Uživatelské rozhraní GUI smartphonu G3 nabízí velmi intuitivní a příjemný uživatelský zážitek. Čistý a stylový vzhled doplňují pastelové barvy a motiv kruhů, který navazuje na ikonické logo LG.

G3-lg-large_01

G3-lg-large_07

Chytrá uživatelská platforma pro chytré TV

V kategorii Communication Design získala LG ocenění také pro webOS Smart+ TV. Tato platforma umožňuje uživatelům rychlý a jednoduchý přístup k různým zdrojům jako je televizní vysílání, VoD servis, Smart TV aplikace či soubory uložené na připojeném zařízení. Animovaná postavička „BeanBird“ provází uživatele celou webOS platformou – od hledání, přes nastavení, až po proces připojení dalších zařízení, a průběžně mu poskytuje řadu užitečných návodů.

Red Dot Awards

Respektované ocenění designu Red Dot Awards uděluje ceny ve třech kategoriích – Communication Design, Product Design a Design Concept. V letošním roce bylo přihlášeno pouze v kategorii Communication Design 7 096 produktů ze 49 zemí. Vedle Red Dot Awards jsou v této oblasti důležitými soutěžemi i iF Design Award a IDEA (Internationa Design Excellence Award).

Zdroj: LG

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře