Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySmartphone LG G3 explodoval, nabíječka či baterie třetí strany v tom neměla...

Smartphone LG G3 explodoval, nabíječka či baterie třetí strany v tom neměla prsty

Exploze smartphonu není nic neobvyklého, ať už se jedná o zařízení s iOS či Androidem. Za většinu takových selhání přitom může používání nekvalitní nabíječky či baterie třetí strany, najdou se však i případy, kdy je třetí strana naprosto bez viny. Něco takového potkalo i uživatelku nové vlajkové lodi společnosti LG.

LG G3 byl připojený do sítě. Během nabíjení ležel na matraci, ale nebyl přikrytý, takže k přehřátí dojít nemělo. Smartphone však i přesto doslova explodoval. Při explozi se pak telefon vznítil, jeho rozžhavená záda se doslova roztekla a telefon do matrace vypálil obrovskou díru.

Během vyšetřování nehody majitelka telefonu uvedla, že chvíli před explozí držela zařízení v ruce a nevšimla si žádného poškození. K nabíjení kromě toho používala nabíječku přímo od výrobce a v telefonu se nenacházela baterie třetí strany. Využívání autorizovaných výrobků vás tedy exploze nevyvaruje, ale pouze sníží její riziko.

Příčina exploze telefonu zatím není známa. Pokud se dozvíme, co za ní může, dáme vám vědět. Existují však i případy, kdy se vyšetřovatelé k příčině vznícení smartphonu nikdy nedopracují, což se stalo docela nedávno po výbuchu telefonu Samsung SIII. Co na to říkáte?

battery-looks-like-a-lump-of-coal-following-the-incident

burnt-casing-from-the-lg-g3

lg-g3-explosion-and-fire-damages-mattress

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Li-Ion je bohužel obecně nebezpečná technologie. Pokud se vyrábí kvalitně, tak méně, ale reálné riziko tam je.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře