Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySmartphone Alcatel One Touch Idol X získal prestižní ocenění za design

Smartphone Alcatel One Touch Idol X získal prestižní ocenění za design

Chytrý telefon Alcatel One Touch Idol X byl oceněn za design, v němž spojuje špičkový pětipalcový Ful HD displej v úzkém rámečku téměř bez okrajů, chytré multimediální funkce a tělo tenké pouze 6,9 milimetru.

Smartphone získal mezinárodní ocenění Good Design Award, udělované chicagským muzeem architektury Athenaeum ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie. Ocenění se uděluje v Chicagu každoročně už od roku 1950. Jedná se o nejstarší a jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu na světě.

O cenu se ucházelo několik tisíc produktů ze 48 zemí světa. Idol X zabodoval zejména zásluhou spojení výkonných komponent při zachování mimořádně kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti. Navíc podle poroty není jeho ultratenký design obětován na úkor funkčnosti.

Porotci poukázali také na to, že smartphone nabízí dobrý multimediální zážitek, a zároveň precizní zpracování a kvalitní materiály. Kromě toho zaujal i pestrými barvami.

„Idol X byl navržen jako chytrý telefon, který má na první pohled zaujmout, a zároveň nabízí řadu chytrých funkcí. Zisk ocenění ukázal naše schopnosti v oblasti designu, vývoje a výroby a výsledkem je zařízení, které je radost používat,“ říká Dan Dery, ředitel marketingu značky Alcatel.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/idolxalcatel/“/]

Zdroj: Alcatel TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře