Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySmajlíky namísto PIN kódu? V Británii to jde

Smajlíky namísto PIN kódu? V Británii to jde

Britská společnost Intelligent Enviroments se obvykle věnuje vývoji softwaru pro bankovní domy, nyní však přišla s naprosto originálním nápadem. Jedná se o přihlašování do systému za pomoci smajlíků.

Jak naznačuje propagační video, PIN složený ze smajlíků je překvapivě celkem praktický a funkční. Vzhledem k tomu, že existuje celkem 44 základních emotikon, existuje také mnohem více možných kombinací PINu, nežli v případě tvorby hesla za pomoci 9 čísel.

Smajlíky navíc zabrání tvorbě slaboučkých a lehce odhalitelných hesel například ve znění našeho data narození a nakonec hesla z nich vytvořená mohou být lépe zapamatovatelná, neboť si z nich můžete vytvořit příběh. Expert Tony Buzan k tomu dodává, že obrázky jsou lidem mnohem bližší, nežli alfanumerické znaky. Lidé jsou totiž odnepaměti zvyklí na to číst hieroglyfy.

Nová metoda ověřování lidí za pomoci smajlíků zatím pravděpodobně nenahradí samotné PINy, dost možná se ale dostanou do systémů, kde je potřeba vyšší bezpečnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=kK0grGx7YZw

Zdroj: IE

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře