Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySlužby Googlu vyřadila z provozu technická chyba

Služby Googlu vyřadila z provozu technická chyba

Za včerejší výpadek internetového vyhledávače Google a dalších služeb této společnosti mohla technická chyba. Nepotvrdily se tak spekulace, že se jednalo o útok hackerů.

„S potěšením potvrzujeme, že komplikace byly vyřešeny. Příčina byla technického rázu, její detaily nyní prošetřujeme,“ prohlásila pro Technet.cz mluvčí Googlu Alžběta Houzarová.

Na výpadek služeb Googlu upozornili včera večer uživatelé na sociálních sítích. Problémy postihly prakticky všechny stránky provozované Googlem, a to i ty, které na serverech americké firmy jen hostují.

Podle serveru downdetector.com se výpadek netýkal pouze České republiky, ale také části Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska či Slovinska. Googlu se všechny problémy podařilo vyřešit během noci na dnešek.

Jeho služeb však čeští uživatelé mohli využívat už zhruba od včerejší 21. hodiny, a to zejména díky tuzemským poskytovatelům internetového připojení, kteří přesměrovali internetový provoz na zahraniční servery Googlu, které výpadek nepostihl.

crop-1096745-google_520x250

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře