Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzeSkype WiFi: Připojení k síti za pusu

Skype WiFi: Připojení k síti za pusu

Připojení k internetu zdarma se stalo běžně poskytovanou službou ze strany kaváren, restaurací a jiných veřejných míst. Není tomu tak ale samozřejmě všude. Skype WiFi naštěstí ví, jak v těchto situacích zareagovat a zajistí, abyste z nich vyšli jako vítěz.

Nejedná se o žádnou horkou novinku na trhu. Společnost Skype Technologies tuto službu už poskytuje delší dobu, ale před nějakým časem si aplikace prošla změnou názvu. Ze Skype Access ji přejmenovali na Skype WiFi a prošla také řadou úprav. Onen název aplikace vás může trochu mystifikovat.

Slovo „Skype“ mají lidé většinou spojenou s aplikací/službou, která vám umožní spojit se prostřednictvím internetového připojení třeba se svoji drahou polovičkou na opačné straně polokoule.

Ale tím pole působnosti aplikace nekončí. Zprostředkuje vám připojení nejenom pro účel aplikace Skype, ale připojení k síti obecně. Za poskytnutí této služby si Skype účtuje zhruba od 0,05 eur za minutu připojení. Jednou z dalších nesporných výhod aplikace, je možnost stáhnout si ji na své další zařízení, které jsou vybaveny operačním systémem Windows nebo OS X.

Jistě se ptáte, jak je to s uhrazením poplatku za využití služby. Platba neprobíhá přes Pay-Pal nebo jinou platební službu, ale prostřednictvím Skype Credit, který si vy předplatíte na svém účtu. Z kreditu se vám bude odečítat pouze čas strávený připojením, nejste tedy omezeni počtem přenesených dat. Aplikace je nastavena tak, aby vás po půl hodině připojení automaticky odpojila. Pokud budete chtít v připojení pokračovat, musíte se znovu připojit.

Vývojáři se tak chtějí vyhnout scénáři, že byste náhodou zapomněli odpojit své zařízení a vám by pak zůstaly akorát oči pro pláč nad promrhaným Skype Creditem. Opatření vývojářů je správné a vzhledem k tomu, na jakou skupinu lidí má aplikace cílit, v tom nevidíme nevýhodu ani slabou stránku aplikace.

skype-wifi-per-windows-8-03-700x393

Většina bodů k připojení nejsou vytvořeny samotnou společností Skype. Drtivá část z nich je výsledkem vyjednávání se společnostmi, které poskytují internetové připojení. Například Boingo, Fon, Tengo, Swisscom a další. Tuto službu uvítají především lidé, kteří stráví většinu svého času na cestách a připojení internetu využijí jen příležitostně.

I když poplatek za využití služby shledáváme za velmi přijatelný, možnost, že byste tuto aplikaci využívali k tomu, aby váš chytrý telefon využil veškerý svůj skrytý i neskrytý potenciál a vy se oklikou vyhnuli předraženým datovým tarifům operátorů, nehrozí. Spíše to vidíme jako okrajovou alternativu.

Bohužel, ani tato aplikace vám nezajistí, že zrovna v té lokalitě, ve které se právě budete nacházet, naleznete WiFi připojení.

Nicméně při jejím používání  je pravděpodobnost, že na nějaké to připojení narazíte, mnohonásobně vyšší. A to díky počtu zřízených veřejně přístupných bodů. Ten překračuje hranici jednoho miliónu. I přes to všechno tato služba skrývá pár úskalí. A to především v rychlosti připojení či jeho stabilitě.

Co se výskytu týče, u připojení zprostředkovaných firmou Boingo, jsou na tom nejlépe tradičně města Praha a Brno. Při mé návštěvě Brna jsem vyzkoušel jedno ze zpoplatněných připojení. Stabilita a kvalita připojení byla naprosto v pořádku. Jak byste na tom ale byli s kvalitou signálu někde v Kamerunu nebo Zimbabwe, tak to už si netroufám odhadnout.

[appbox googleplay d=com.skype.android.access ]

[appbox appstore id444529922 ]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Skype Wifi/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře