Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyNový USB konektor nejen pro smartphony zapojíte napoprvé, bude totiž oboustranný

Nový USB konektor nejen pro smartphony zapojíte napoprvé, bude totiž oboustranný

Dnešní USB konektory jsou známé tím, že se musíme před zapojením kabelu nejdříve podívat, jak jsou orientované. Nový konektor typu C, k jehož uvedení dojde v příštím roce, budeme už moci zapojit v libovolné orientaci, čili rychle a snadno, podobně jako v případě rozhraní Lightning od Applu. Informovala o tom skupina výrobců spravující standard USB.

Specifikace nového konektoru by měla být kompletní do léta příštího roku. S prvními zařízeními (počítá se s ním také v noteboocích a desktopech) se zřejmě setkáme už ke konci roku 2014. Zatím není známa podoba nového konektoru, patrně ale bude stejně velký jako stávající microUSB.

Kromě nového oboustranného designu přinese konektor typu C také škálovatelné napájení, čili možnost snášet vyšší proudovou zátěž pro nabíjení a napájení energeticky náročných zařízení.

usb31a

Zdroj: 1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Počkat, počkat, oboustranný… Obrázek je pouze ilustrační, předpokládám? Protože tam nic takového nevidím.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře