Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySkype 5.0 pro telefony iPhone je už k dispozici v App Store

Skype 5.0 pro telefony iPhone je už k dispozici v App Store

Skype přichází se zcela novou aplikací pro iPhone. Vypadá podobně jako verze pro Windows Phone nebo Android, nicméně aplikace pro iPhone je od základu přetvořena pro specifické prostředí operačního systému Apple.

Skype 5.0 funguje na všech telefonech iPhone s verzí iOS 7.0 nebo novější.

Na vývoji nové verze Skype pro iOS se do značné míry podílela také česká pobočka Skype. Čeští softwaroví inženýři pracovali zejména na funkcionalitách spojených se správou uživatelského účtu. „Jsme rádi, že jsme mohli díky široké odbornosti a úsilí našich vývojářů v Praze opět přispět ke vzniku produktu, který ovlivní online komunikaci po celém světě. Do konce letošního roku chystáme ještě řadu dalších novinek, na kterých můj tým v současné době intenzívně pracuje,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel české divize společnosti Skype.

Rychlejší

Nová verze je až pětkrát rychlejší než její starší předchůdkyně. Odpadá tedy například dlouhé čekání na náběh obrazu – při videohovoru uvidíte druhého účastníka okamžitě, hned jak přijme hovor. Urychlení se dočkalo také vkládání fotografií do chatu – jakmile fotku vyberete, jednoduše si ji přetáhnete do okna konverzace, kde se také okamžitě zobrazí.

Plynulejší

Nová verze také výrazně zjednodušila ovládání aplikace. Uživatelé tak mohou velmi plynule přecházet mezi seznamem kontaktů, rozepsanou zprávou či nedávno použitými kontakty. Velká barevná tlačítka zase umožní pohodlnější pohyb v aplikaci. Její součástí jsou také oznamovací ikony, které vás okamžitě upozorní na nové zprávy. Uživatelé tak budou moci snadněji přecházet mezi konverzacemi. Zlepšení funkcionalit zároveň nebude mít vliv na vyšší nároky na baterii smartphonu.

Chytřejší

Odteď mají uživatelé iPhone nově okamžitý přístup k zahájení skupinového chatu. Zároveň se také výrazně zjednodušilo přidávání lidí do skupinové konverzace. Novinkou je také možnost posílat zprávy nebo fotky offline – automaticky se odešlou v momentě, kdy se uživatel opět připojí k internetu. Pokud používáte Skype na více zařízeních, jistě vám přijde vhod synchronizace aktivit: ať už si přečtete zprávu na PC, tabletu nebo Xboxu, objeví se vám jako přečtená i na vašem iPhone.

skype-5-1Zdroj: Skype TZ
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře