Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySkvělý nápad: Kapesní mikroskop pro iPhony a Android za 600 Kč

Skvělý nápad: Kapesní mikroskop pro iPhony a Android za 600 Kč

Již brzy budete moci svůj mobilní telefon nebo tablet přeměnit na výkonný mikroskop, který umí obraz zvětšit 150krát. Vejde se vám do kapsy u kalhot a užijete si s ním spoustu zábavy. Cena je přitom pohádkově nízká.

Projekt Thomase Larsona na platformě Kickstarter, která podporuje kreativní nápady, podpořilo do této chvíle už 1 504 lidí. Požadované částky 50 000 dolarů se podařilo dosáhnout po několika dnech. Doposud se podařilo vybrat bezmála 80 000 dolarů.

Malý objektiv spolupracuje se všemi smartphony nebo tablety, které mají fotoaparát s rozlišením minimálně pět megapixelů. Vyrobený je z katalyzovaného polymeru, takže něco vydrží a čočka je odolná proti poškrábání.

Protože Thomas vsadil na mechanický zaostřovací systém, ostříte jemným zatlačením na mikroskopické sklíčko. Kromě mikroskopického skla a objektivu při návštěve mikrosvěta budete potřebovat také nějaký zdroj světla.

Po obchodech ho však shánět nemusíte. Kompletní balení Thomas plánuje prodávat za 39 dolarů (780 korun). Samotný mobilní objektiv vás přijde na 29 dolarů (necelých 600 Kč).

objektiv

zvětšení pomocí objektivu na chytrém telefonu za 29 dolarů (vlevo) a mikroskopu za 2 224 dolarů (vpravo)

1

stonek leknínu

2

noha včely

3

pyl

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře