Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySkvělý editor fotek Snapseed získává podporu RAW fotografií

Skvělý editor fotek Snapseed získává podporu RAW fotografií

Společností Google vlastněná aplikace pro úpravu fotek s názvem Snapseed se dočkala další aktualizace. Verze 2.1 přináší sice jenom jednu, ale zato velkou novinku, a tou je možnost upravovat RAW fotografie ve formátu DNG (Digital Negative), s nímž v roce 2004 přišla společnost Adobe.

Kvalita fotografií není jen o počtu megapixelů, ale také o kvalitě samotného čipu a optiky, nebo také kompresi. V zrcadlovkách a od vydání Androidu 5.0 Lollipop také v některých chytrých telefonech lze fotografie pořizovat ve formátu RAW, jehož výhodou je ukládání bez komprese a tedy možnost ještě efektivněji editovat různé vlastnosti snímku.

Na RAW je nyní připravena i aplikace Snapseed a před uživateli se tak otevírají celkem zajímavé nástroje, které jim pomohou jejich fotky ještě lépe vyladit.

Snapseed ve verzi 2.1 si cestu do Google Play najde až v příštích dnech, ale pokud si aplikaci chcete vyzkoušet už nyní, nic vám v tom nebrání. Odsud si můžete stáhnout APK soubor pro manuální instalaci.

snapseed_2_1_raw

Zdroj: AP

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak, teď už jenom naučit (konečně) aplikaci Fotoaparát Google ukládat fotky do RAW, když už to umí jejich editační nástroj 🙂 Pokusy a testy už byly tak nevím, proč se to nedostalo do finální verze.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře