Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySkleněné pouzdro PanzerGlass ClearCase jde do prodeje

Skleněné pouzdro PanzerGlass ClearCase jde do prodeje

Výrobce PanzerGlass před nedávnem představil nové pouzdro ClearCase. To dokonale ochrání telefon a přitom nekazí jeho unikátní design. Teď přichází do prodeje na českém trhu pro mobily iPhone.

Pouzdro ClearCase posouvá ochranu telefonů na novou úroveň a nabízí vysokou ochranu při zachování originálního vzhledu zařízení. Zadní stranu totiž tvoří průhledný kus nového, ještě silnějšího skla PanzerGlass. S ClearCase tak není nutné dělat kompromis mezi designem, za který si zákazník zaplatil, a jeho ochranou.

Základ ClearCase tvoří sklo na zadní straně s tloušťkou 0,7 milimetru, tedy o 0,3 milimetru silnější než PanzerGlass používá k ochraně displeje zařízení. Téměř dvojnásobná tloušťka zároveň znamená několikanásobně lepší výdrž při nárazech a pádech při zachování tradiční odolnosti proti škrábancům, kterou známe z ostatních produktů PanzerGlass. Sklo zároveň efektivněji rozkládá energii nárazů pro ochranu proti rozbití zad samotného telefonu.

Jednou z největších výhod ClearCase je ale to, že nezasahuje do designu zařízení, na kterém je použito. Sklo na zadní straně tak dává dokonalou logiku, protože z podobného materiálu jsou tvořeny i samotné telefony. Nalezneme zde však i další výhody. Oproti klasickým materiálům, jako je plast, guma, či silikon, je sklo odolnější vůči škrábancům a oděrkám z běžného používání, a zachovává si tak konstantní vzhled. Netrpí žloutnutím jako je tomu u průhledných plastových výrobků zvykem. Výhodou také je, že materiál nijak nebrání použití bezdrátového nabíjení.

Sklo na zadní části pouzdra je doplněné měkkým TPU plastem, který tvoří jeho rám. Umožňuje pevnější a jistější uchopení zařízení, samozřejmostí jsou vystouplé části, které přesně pasují na tlačítka na boku telefonu a umožňují tak pohodlnější stisk. Zadní skleněná strana je stejně jako skla na displeje pokryta silnou oleofobní vrstvou, která eliminuje přílišné zachytávání otisků. Stejným způsobem je ošetřen i rám pouzdra. Samozřejmostí je kompatibilita s čelními skly PanzerGlass.

Pouzdro PanzerGlass ClearCase se v současnosti dostává k obchodním partnerům za cenu 899 Kč. Dostupné bude pro iPhone 7/7 Plus, 8/8 Plus, X/Xs, Xs Max a Xr, další modely od jiných výrobců budou postupně přibývat.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře