Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeSki Safari - Špičková běhačka v novém kabátě

Ski Safari – Špičková běhačka v novém kabátě

Skoro rok stará běhačka od Defiant Development dostala nový kabát a to v podobě aktualizace s názvem ?Vítejte na Severním pólu.? Vývojáři reagovali na zimu a uplynulé Vánoce opožděnou nadílkou. Pokud neznáte starší verzi, jde o klasickou běhačku, kde je cílem dosáhnout co nejvyššího skóre. V cestě vám stojí několik překážek, ale i výhod, které dobrodružnou cestu zpestřují. 

Celý příběh začíná uprostřed jedné zimní noci, kdy obrovská lavina vyžene z obydlí naší postavičku a té nezbyde nic jiného, než se dát na úprk. Hra se jmenuje Ski Safari, takže není divu, že se bude prchat na lyžích. Po celou cestu se musíme vyhýbat překážkám, a to nejčastěji velkým nebo malým balvanům, domkům nebo si dát pozor ať špatně nevletíme do propasti.

Stejně tak často jako překážky se objevují i výhody. Převážně jsou to různé druhy zvířat například Yeti nebo tučňák, jejichž největší výhoda spočívá v rychlosti.  Jako extra bonus můžeme získat sáně Santy Klause nebo sněžný skútr. S narůstajícím skóre se určitě vyplatí tyto výhody sbírat, protože lavina pořád zrychluje a pouze na lyžích se můžeme stát její lehkou kořistí.

Stejně tak jako uražené metry se do skóre promítají i různé triky. Ovládání hry je naprosto triviální, takže o nějakých propracovaných kouscích nemůže být řeč. Obrazovka reaguje pouze na dva druhy doteků. Když je postava na zemi, tak stisknutí obrazovky pro ni znamená výskok. Naopak když je ve vzduchu tak stisknutím ovládáme její rotaci a to ve směru vzad. Tady se dostáváme k trikům a tím jediným možným je back-flip tedy otočka vzad. Pokud dopad neproběhne podle představ, rychlým a opakovaným stisknutím urychlíme návrat na nohy. Dále se body přidávají za přeskakování chatek, billboardů atd.

Pro zpestření hry vývojáři nabízejí poměrně bohatý e-shop. Abychom si mohli vůbec něco koupit, musíme sbírat mince, které se často vyskytují na trati. Kromě různých kostýmů a vylepšených sněžných skútrů obchod nabízí dvě zcela nové krajiny. První z nich byla k dostání v rámci předvánočního slevového šílenství. Druhá však stojí 20000 mincí. Myslím si, že k tomu abyste se dostatečně vyřádili, čtyři krajiny naprosto stačí.

Jako poslední věc, kterou si můžeme nastavit, je hned na úvodní obrazovce, ze které startujeme. Cedule, která nese vždy název dané krajiny, listujeme výběrem krajin. Z druhé strany domku, kde naše nic netušící postavička zatím tvrdě spí, nastavujeme způsob, jakým vystartujeme z domu. Na výběr jsou vždy ty možnosti, které se nám postupem času odemykají a to za splněné výzvy. Nejde o nic složitého a časem se vám vše povede, aniž byste se o to nějak zvlášť snažili.

Stahovat či nestahovat. Tato otázka je celkem prostá. Jak již bylo zmíněno v úvodu, jedná se o klasickou běhačku s výbornou grafikou. Cílem hry je si nahnat co nejvyšší skóre a nenechat se zasypat lavinou. Pokud jste příznivcem tohoto typu her, pak je rozhodnutí o to snazší. Pokud ovšem patříte mezi ty, co na svém mobilu tráví více času než je zdrávo, tato hra nebude tím nejlepším možným řešením. Mohu jenom potvrdit její vysokou návykovost, takže zaseknout se u ní na slušnou porci času, není žádný problém.

iOS ?Android 

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/skisafari/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře