Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAuxo: Revoluční přepínač aplikací pro iPhony s iOS 6

Auxo: Revoluční přepínač aplikací pro iPhony s iOS 6 [Cydia]

Manažer aplikací se od čtvrté generace systému iOS vyvolává dvojím stisknutím tlačítka Home. V dolní části displeje se pak objeví lišta se spuštěnými aplikacemi, mezi kterými lze snadno přepínat. Způsob správy aplikací Apple vymyslel chytře, bohužel jej ale několik let neinovoval a nedotáhl k dokonalosti.

To dává prostor vývojářům a nadšencům jako je uživatel Twitteru s přezdívkou Sentry_NC, který již v říjnu zveřejnil screenshoty vylepšeného přepínače s rozšířenou funkčností.

Protože reakce čtenářů byly veskrze pozitivní, rozhodl se spojit síly se dvěma vývojáři a na přepínači, či chcete-li tweaku, s názvem Auxo, začít pracovat. Netrvalo to překvapivě ani dlouho a můžeme se na něj podívat v praxi.

Po vyvolání multitaskingu si všimněte, že Auxo zobrazuje ikony a na jejich pozadí také malý náhled. Programy lze ukončit intuitivním tahem prstu dolů, a to i po dvou nebo po třech.

Také přehrávač hudby zobrazuje více informací. Tapnutím na ikonku vlevo se kupříkladu zobrazí obrázek alba, které se právě přehrává. A vylepšena byla i obrazovka, na které jinak najdete posuvník, kterým regulujete hlasitost přehrávaných skladeb. Namísto něj se zde nachází posuvník sloužící k regulaci jasu a rychlý přístup k řadě funkcím: k WiFi, zamknutí/odemknutí rotace displeje, zapnutí/vypnutí Bluetooth/3G a tak podobně. Jejich pořadí si uživatel může navolit v nastavení.

Auxo si můžete stáhnout z Cydie za 1,99 dolaru. Aplikace je umístěna v repozitáři BigBoss. Podmínkou pro instalaci jsou jailbreaknuté (odemknuté) přístroje s iOS 6. Konkrétně iPod touch 4. generace, iPhone 3GS a iPhone 4.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře