Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyŠílený výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot

Šílený výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot

Společnost Mad Catz Interactive není na trhu herního příslušenství žádným nováčkem a její produkty se řadí mezi špičku v této oblasti. O to překvapivější je zpráva, podle které vedení firmy oficiálně oznámilo bankrot.

Mad Catz byla založena již v roce 1989. Od počátku se podnik specializoval na výrobu nejrůznějších počítačových ovladačů, her a různých periferií. O osmnáct let později prosperující firma pohltila menšího konkurenta Saitek, který se proslavil především výrobou nejrůznějších periférií pro simulátory. Výrobci se dařilo a během následujících několika let si vytvořil doslova monopol na zařízení pro simulátory. Jenže pak se začala výrazněji prosazovat konkurence z Asie, která lákala uživatele na stále nižší ceny, a podniku nastaly krušné časy.

Mad Catz nespasil nakonec ani loňský prodej Saiteku, na kterém se dohodla s dalším velkým hráčem na poli počítačových periferií – firmou Logitech, a tak zástupci společnosti na začátku dubna vyhlásili bankrot a požádali o ochranu před věřiteli.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře