Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySharp prezentoval ohebný smartphone. Vypadá jako véčko z devadasátek

Sharp prezentoval ohebný smartphone. Vypadá jako véčko z devadasátek

Japonský výrobce elektrotechniky ukázal na sklonku týdne vlastní prototyp skládacího smartphonu. Na rozdíl od konkurenčních telefonů se však novinka vyznačuje odlišnou konstrukcí, kdy se nesnaží zároveň nahrazovat i tablet. Nový Sharp vypadá jako klasické véčko s ohebným vnitřním displejem.

Funkční vzorek chystaného smartphonu, který Sharp v uplynulých dnech prezentoval na jedné ze svých akcí v Japonsku, využíval ohebný displej úhlopříčky 6,18 palce s rozlišením 3 040 × 1 440 pixelů. Konkrétně se jednalo o AMOLED panel s výdrží více než 300 tisíc cyklů ohnutí, což by mělo zaručit dlouhou životnost. Až dosud to vše zní poměrně hezky, kdyby však firma zároveň neoznámila, že v následujících letech s uvedením produktu stejné či podobné konstrukce neuvažuje. Sériová výroba tedy zatím není na pořadu dne. Firma své zdroje plánuje investovat někam jinam.

Jedinými výrobci smartphonů se skládací konstrukcí, které se podívají do obchodů, tak zůstávají zatím společnosti Samsung a Huawei.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře