Úterý, 11 června, 2024
DomůRecenzeShark Dash ? Gumové kačky proti gumovým žralokům!

Shark Dash ? Gumové kačky proti gumovým žralokům!

Shark Dash není originální hra, rozhodně ne. Těží na popularitě Angry Birds, ale rozvíjí ji velmi vtipným a přitom docela nápaditým způsobem: Hrajete za žraloka (žraloky), přesněji řečeno za gumové žraloky. Ano, vaším biotopem je koupelna a vašimi nepřáteli jsou pošahané gumové kachničky a výlevka.

Gumové kachničky unesly vaší žraločí kamarádku, pročež jest nyní vaším žraločím úkolem a povinností zbaštit každou kačku, na kterou v levelu narazíte. Takže žraloka chytnete za ocásek, natáhnete (pamatujte, je gumový!) – a odpálíte. Teď se do hry vloží docela komplexní fyzika, protože pokud se pokoušíte zahučet pod vodu, bude vás to táhnout k hladině. Pokud skočíte do vzduchu, zase budete padat zpět.

Když to namelete do překážky, tak se odrazíte (jste přece gumoví!) – a za blázniviny navíc dostáváte bodíky. Kačky musíte sežrat do sedmi vystřelení žraloka, jinak se vám vana vypustí (mamka asi nechce, abyste si se žraloky a kačkami hráli ve vodě moc dlouho), ale nevadí. Ta skutečná výzva je v tom, že byste je měli dát na maximálně dva a nebo tři tahy, podle toho, jak který level řekne. A to už je docela těžké.

Ve vaně plove spousta atrakcí: Najdete tu nafukovací překážky, které lze prorazit, bariéry z koupelnové soli, které se po namočení rozpustí, měkké kusy houby, na kterých můžete uvíznout a taky překážky tuhé co plavou a tuhé, co jdou ke dnu. Do nich můžete strkat a dělat takové ty věci.

Žraloků je více druhů a mají speciální vlastnosti, například piloun (to ale není žralok!) umí přeseknout řetízky a provázky a uvolnit a nebo rozkmitat překážky. Přerovnávání překážek je zásadní, pokud to uděláte správně, nasypete žralokovi kačky rovnou do tlamky, pokud se vám to nepovede, můžete si trvale zablokovat cestu a nebo dokonce zablokovat sami sebe (aby žralok fungoval, musí plavat na hladině, nesmí vám uvíznout ani ve vzduchu, ani pod vodou). V některých levelech máte k ruce žraloky dva, takže můžou spolupracovat ? jedním vysvobodíte druhého, jindy mečoun něco přesekne a otevře tak přístup normálnímu žralokovi a tak dále.

Ve vaně jsou navíc různé srandovní doplňky, jako roury, které nasávají objekty a vyvrhují je na opačném konci, skákací kruhy, které vystřelí předměty do vzduchu a nebo miny, které můžou zlikvidovat buď vás a nebo kačky (takže je rozumnější, abyste dostali buď miny ke kačkám a nebo kačky k minám). Při vašem snažení se ale věci často zvrhnou a vznikají poměrně srandovní situace.

Ovládání je jednoduché a intuitivní, s trochou cviku se naučíte ?vyzobnout? kačku schovanou mezi minami i trefit ty správné objekty na těch správných místech. Důležité je rozmyslet si, kde začít, protože to, co vypadá jako složitý problém na mnoho, mnoho výstřelů žralokem, lze často řešit jedním přesně zamířeným skokem. Stačí se zamyslet, zda by se nedalo nějak kreativně využít třebas to mýdlo, co se zdánlivě neužitečně poflakuje na horní poličce.

Pokud se vám hraní nedaří, můžete si za nasbírané a nebo nakoupené mince obstarat elixír, který vrátí vše o tah zpět. (Je to ale jenom mírné vylepšení, pokud chcete sbírat hvězdičky, stejně byste měli jet jen na pár přesných pohybů, takže vrátit se jen o krok zpět moc praktické není.) Obstarat si taky můžete vylepšené žraloky, což jsem nedělal, jelikož mi tahle hra přijde akorát tak na jeden dolar, za peníze utracené navíc mi nestojí.

Za ten jeden dolar je to ale zábavka vyladěná a povedená. Obtížnost je přiměřená a vyhoví širokému spektru hráčů. Doporučuji!

Hodnocení: 8/10

Verdikt:

Tak trochu hopsačka, tak trochu Angry Birds: Vtipné, koupelnové, srandovní!

Co se mi líbilo:

  • Gumový žralok ? největší hrdina!
  • Kačky jsou vtipné a pošahané
  • Řada levelů vyžaduje kreativní řešení

Co se mi nelíbilo:

  • Přece jen to není až tak nápadité
  • Často uděláte jednu chybu a můžete jet znova

Cena Shark Dash je 0,89 Euro, lze dokupovat balíčky mincí až do 8,99 Euro

Hra se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/shdsh/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře