Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: V říjnu se dočkáme smartphonu Nexus 5 s Androidem 5 Key...

Šeptanda: V říjnu se dočkáme smartphonu Nexus 5 s Androidem 5 Key Lime Pie

Korejský technologický server Daum si trochu zaspekuloval na téma nového referenčního telefonu Google z edice Nexus. Podle posledních zpráv má být Nexus 5 založený na hardwaru dosud nepředstaveného supersmartphonu LG Optimus G2. Jeho specifikace tedy budou silně nadprůměrné.

K představení nástupce Nexusu 4 by přitom mohlo dojít na začátku října, spekulují redaktoři. Smartphone má přinést očekávaný Android 5 Key Lime Pie a výkonný hardware.

Co se týče výbavy, tak Nexus 5 asi bude osazen SoC jednotkou od Qualcommu (spíše než Snapdragon 800 připadá v úvahu ale o něco slabší Snapdragon 600), velkým displejem s Full HD rozlišením, jehož úhlopříčka bude plus mínus autobus 5 palců a 2 GB operační paměti.

Protože do podzimu stále zbývá hodně času, je možné, že velikost RAM se nakonec zvýší až na 3 GB. To platí i pro dosud neuvedený Optimus G2, jehož specifikace stále nebyly oficiálně potvrzeny.

Nex

Zdroj: Daum

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře