Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: Samsung představí na veletrhu CES 4,99" displej pro mobily s Full...

Šeptanda: Samsung představí na veletrhu CES 4,99″ displej pro mobily s Full HD rozlišením

V americkém Las Vegas se bude konat od 8. do 11. ledna největší show se spotřební elektronikou a IT v hlavních rolích. Nejdůležitější události v roce se zúčastní 3000 technologických společností z celého světa. Chybět na ní nebude ani Samsung, který zde představí Super AMOLED obrazovku s Full HD rozlišením.

Konkurenční firma HTC už přístroj s Full HD displejem dokonce uvedla do prodeje. V zemi vycházejícího slunce se telefon prodává pod označením J Butterfly, ve Spojených státech jako Droid DNA. Verze pro Evropu se má podle nejnovějších zpráv jmenovat Deluxe. Na panelech s Full HD rozlišením pracují také společnosti Sony, Sharp a LG.

Předpokládáme, že obrazovka Samsungu bude vyráběná technologií Super AMOLED. Dosud se ale neví, jaký typ matice bude použit, zda Pentile nebo RGB.

Sériová výroba nového panelu má být zahájena během prvního čtvrtletí 2013. První mobilní telefon, který jím bude vybaven, se v obchodech ukáže o 3 měsíce později.

Super AMOLED

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře