Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyPředstaví Sony na veletrhu CES zabijáka iPhonu 5 a Galaxy S3?

Představí Sony na veletrhu CES zabijáka iPhonu 5 a Galaxy S3?

Šéf mobilní divize Dennis van Schie v nedávném rozhovoru pro německý deník Financial Times Deutschland zmínil, že Sony pracuje na zařízení, které bude moci konkurovat těm nejlepším chytrým telefonům na trhu, jako jsou Samsung Galaxy S3 nebo Apple iPhone 5.

„V blízké budoucnosti uvedeme novou vlajkovou loď, která bude přímým konkurentem iPhonu 5 a Samsungu Galaxy S3,“ řekl. Nový telefon by měl být představen na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013. Je však otázkou, zdali Sony nepřichází se „zabijákem“ populárních konkurenčních modelů pozdě.

Od Samsungu se totiž očekává, že na CES přinejmenším ohlásí čtvrtou generaci Galaxy S. Apple prý zase spěchá na uvedení vylepšeného iPhonu 5 s přídomkem S.

Mobilní telefon Sony s krycím názvem Yuga by měl nabídnout pětipalcový displej s Full HD rozlišením, 2 GB operační paměti, dvanáctimegapixelový fotoaparát a čtyřjádrový procesor Snapdragon S Pro.

Schie v rozhovoru také uvedl, že firma zatím neplánuje uvedení mobilů s platformou Windows Phone 8. „Se společností Microsoft máme dobrý vztah a vývoj Windows Phone bedlivě sledujeme. Pokud systém uspěje, nebudeme zaskočeni?“ A ještě řekl, že firma uvede několik tabletů s Androidem.

Sony

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře