Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkySen se stal realitou: ST-Ericsson představí čtyřjádrový procesor NovaThor L8580 s taktem...

Sen se stal realitou: ST-Ericsson představí čtyřjádrový procesor NovaThor L8580 s taktem 3 GHz

Na veletrhu Mobile World Congress nechybí ani evropská společnost ST-Ericsson, která zde také prezentuje svoje novinky a inovace z oblasti mobilních technologií. Svou premiéru si v Barceloně odbude i nová čipová sada pro smartphony a tablety NovaThor L8580, jejíž čtyřjádro je taktováno na úctyhodnou frekvenci 3,0 GHz.

Tuto čipovou sadu ST-Ericsson představil už v lednu. Její komerční verze bude o něco málo pomalejší, každé z jader prý poběží maximálně na frekvenci 2,5 GHz.

V čipsetu, jenž vychází z mikroarchitektury ARM Cortex-A9 a 28nanometrového výrobního procesu, je integrovaný LTE modem pro připojení k internetu s maximální rychlostí stahování dat až 150 MB/s, stejně jako grafická jednotka PowerVR SGX544 kmitající na frekvenci 600 MHz.

Řešení NovaThor L8580, u něhož se výrobce dle svých slov soustředil i na energetickou optimalizaci, díky které je údajně až o 35 procent úspornější než konkurence, podporuje obrazovky s rozlišením až 1920 × 1200 pixelů, až dvacetimegapixelové fotoaparáty a technologie NFC a Miracast.

V prvních přístrojích se s ním setkáme nejspíše ještě během prvního čtvrtletí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře