Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyFuturistické brýle Google Glass běží na Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Futuristické brýle Google Glass běží na Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Zakladatel známého zahraničního serveru MoDaCo, Paul O’Brien, upozornil na skutečnost, že ambiciózní projekt Google Glass běží na operačním systému Android. Konkrétně na verzi 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Později to potvrdily i EXIF informace ve fotografii pořízené právě brýlemi od Google.

Ze snímku, který byl pořízen při procházce přírodou, lze dále vyčíst, že se jednalo o sestavení (build) IMM76L a také to, že použitý snímač disponoval světelností f/2.8.

Google Glass je možné ovládat touchpadem, který je umístěn na pravé straně rámu, pohybovými gesty hlavou a i hlasovými pokyny. Brýle vám umožní nejen naplánovat schůzku či nabídnou informace o aktuálním dění, ale umožní také fotografovat a natáčet i docela kvalitní video.

Kdy se dostanou do prodeje však nikdo neví. Letos to asi nebude, ale už za rok by si je nedočkaví zájemci možná mohli pořídit. Za jakou částku je v tuto chvíli předčasné spekulovat.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. základní cena pro tzv. Explorery se pohybuje na 1500$+tax ale můžou je získat pouze lidé z USA a to jen pár vyvolených

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře