Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySelfíčka mají letos na svědomí už víc životů než žraloci

Selfíčka mají letos na svědomí už víc životů než žraloci

Letos už při pořizování selfie zemřelo celkem dvanáct lidí. To je o polovinu více, než kolik jich podlehlo ostrým zubům žraloků – jejich čelisti mají podle statistiky serveru Mashable na svědomí „jen“ osm životů.

Zatím poslední obětí selfíček je šedesátiletý japonský turista Hideto Ueda, který se pokoušel spolu se svým přítelem pořídit fotku ve slavném indickém chrámu Tádž Máhal. Oba muži se během focení ze strmého schodiště zřítili a Ueda na tom byl dokonce tak špatně, že musel být kvůli ztrátě vědomí odvezen do nemocnice, kde později zemřel.

Čtyři z dosavadních letošních úmrtí, které mají souvislost s focením autoportrétů, byly způsobené pádem, ale podobných tragických (a nešťastných) případů je víc. Například jistá mladá Moskvanka jen náhodou přežila těžké zranění, když se fotila s pistolí přiloženou k hlavě a zavadila o spoušť. Mnoho štěstí neměl ani jeden Španěl, který chtěl mít v pozadí fotografie tradiční běh s býky v ulicích. Zvíře jej strhlo na zem a uvláčelo k smrti. Tragicky skončil také případ dvou Rusů, kteří si chtěli udělat selfie s odjištěným granátem.

Novodobá mánie pořizování vlastních fotografií přiměla dokonce před nedávnem ruské bezpečnostní složky, aby vydaly brožurku varující před pořizováním snímků v extrémních situacích. Celá kampaň byla reakcí na problémy, které kvůli selfíčkám vznikají.

1140651

mashable

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře