Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyŠéf Huawei ukázal naživo očekávaný smartphone P9. Vypadá skvěle a má dvojitý...

Šéf Huawei ukázal naživo očekávaný smartphone P9. Vypadá skvěle a má dvojitý foťák

Na internetu se objevily fotografie ředitele společnosti Huawei Richarda Yu, jak používá dosud neznámý telefon. Je téměř jisté, že se jedná o zatím oficiálně nepředstavený model P9, který bude mít premiéru 6. dubna na tiskové konferenci v Londýně.

P9 je dlouho očekávaný model čínského výrobce, který bude dostupný hned ve čtyřech provedeních, přičemž každé by mělo nabídnout duální fotoaparát. Ten také můžeme spatřit na dvou nových fotografiích, na které upozornil server PhoneArena.

Nejvíce informací je zatím známo o základním modelu P9, který nabídne 5,2palcový Full HD displej. Dostat by se mělo i na funkci stálých informací na obrazovce s minimální spotřebou energie. Pod kapotou bude tepat procesor Kirin 950, který doplní 3 GB RAM. Pro data výrobce připraví 32GB paměť a prostředí zajistí Android 6.0 společně s uživatelským prostředím Emotion UI. Hlavní duální fotoaparát má mít rozlišení dvanáct megapixelů s optickou stabilizací, zatímco kamerka pro videohovory a selfie si vystačí s pětimegapixelovým snímačem.

2

Speciální verze modelu P9 má dostat displej o velikosti 5,8 palce, 4 GB RAM a 64GB paměť. Baterie bude 3000mAh. Doslova obrem bude varianta P9 Max, která nabídne 6,2palcový Quad HD displej. Výkonnější bude i procesor, výrobce použije Kirin 955 se 4GB operační pamětí a 64GB úložiště. Rozlišení čelního fotoaparátu vzroste z pěti megapixelů na osm megapixelů.

Nejméně vybaveným zástupcem řady P9 bude varianta Lite. Ta si bude muset vystačit jen s pětipalcovým Full HD displejem, procesorem Snapdragon 650 a 2 GB RAM. Ani v tomto případě nemá chybět dvojitý fotoaparát, kapacita baterie však poklesne na 2 500 mAh.

4 3

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře